بنزین یورو 4 به تمام شهرهای آذربایجان شرقی می رسد

معاون عملیات شرکت پالایش نفت تبریز  گفت: برای کاهش آلایندگی محیط زیست نیز ۹۹ درصد سوخت پالایشگاه تبریز از نوع سوخت گاز است و از تابستان سال ۹۵ با اتمام پروژه FGR؛ گازهای‌های مشعل پالایشگاه نیز بازیافت و در داخل شرکت مصرف می‌شود.

به گزارش صنعت تبریز به نقل از روابط عمومی پالایشگاه تبریز، غلامرضا باقری با اشاره احداث واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک در این شرکت اظهار داشت: با راه‌اندازی این واحد در دو سال آینده کل شهرهای استان از بنزین یورو ۴ پالایشگاه تبریز بهره‌مند خواهند شد که موجب کاهش میزان آلودگی هوا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه پالایشگاه تبریز در تولید محصولات خود کیفیت را مورد توجه قرار داده است، افزود: کیفی‌سازی تمام محصولات این شرکت همچون بنزین و نفت گاز در راس اقدامات است.

باقری خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۰ درصد بنزین تولیدی این شرکت کیفی‌سازی شده و تا دو سال دیگر نفت گاز نیز با استاندارد یورو چهار در پالایشگاه تولید خواهد شد.

وی گفت: برای کاهش آلایندگی محیط زیست نیز ۹۹ درصد سوخت پالایشگاه تبریز از نوع سوخت گاز است و از تابستان سال ۹۵ با اتمام پروژه FGR؛ گازهای‌های مشعل پالایشگاه نیز بازیافت و در داخل شرکت مصرف می‌شود.

معاون عملیات شرکت پالایش نفت تبریز افزود: تبدیل تولید گوگرد کلوخه‌ای به گرانولی، بازیافت گازها، جلوگیری از تبخیر با نوکردن مخازن و بهینه کردن کوره‌ها و همکاری با سازمان «یونیدو» و سایر سازمان‌های حامی محیط زیست از جمله دیگر اقدامات پالایشگاه تبریز برای حفاظت از محیط زیست است.

وی همچنین از تولید روغن موتور گروه ۲ و ۳ و ضدیخ در سال آینده برای نخستین بار در پالایشگاه تبریز خبر داد و گفت: میزان تولید پیش‌بینی شده این محصولات ۴۰ هزار تن در سال است.

باقری اظهار داشت: تولید روغن‌های پایه گروه دو و سه در دستور کار شرکت پالایش نفت تبریز قراردارد که با تحقق آن در چهار سال آینده پالایشگاه تبریز اولین واحد تولیدی این روغن‌ها در کشور خواهد بود.