معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندارآذربایجان شرقی با اشاره به تخصیص ۱٫۱ برابری اعتبار به راه آهن میانه – تبریز گفت: پارسال ۳۲۵ میلیارد تومان به این طرح مهم ریلی استان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز، نصررحیم شهرتی فر روز دوشنبه درحاشیه آیین تودیع و معارفه فرمانداران جدید و قدیم شهرستان هریس افزود: امید می رود این طرح مهم در سفر آتی رییس جمهوری کشورمان به آذربایجان شرقی افتتاح شود.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح و کاهش ۷ ساعته سفر به تهران از طریق راه آهن، گام مهمی در راستای تامین رفاه مردم آذربایجان شرقی برداشته می شود.

راه آهن میانه – تبریز از طرح های مهم ریلی کشور است که بیش از یک دهه قبل آغاز شد و در سال های پردرآمدی کشور از فروش نفت با رکود مواجه بود، اما در دولت تدبیر و امید به تکمیل آن اهتمام ویژه ای شده است.

وی در تشریح بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در آذربایجان شرقی از تکمیل ۱۷ کیلومتر از تونل ۳۰ کیلومتری انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه به عنوان نمونه ای از این خدمات یاد کرد.

شهرتی فر با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را برای احیای دریاچه ارومیه به عنوان پهنه آبی مهم و حیاتی کشورمان به کار می برد، افزود: تامین ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب برای دریاچه ارومیه از محل تصفیه خانه دوم فاضلاب تبریز از جمله نمادهای عینی کوشش در این راستا است.

وی یادآور شد: خوشبختانه طرح ساخت بزرگراه تبریز- اهر نیز فعال بوده و پیشرفت خوبی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اجرای طرح تکاپو و تخصیص اعتبار شناور ۸۷۳ میلیارد تومانی به استان از محل این طرح را فرصت مناسبی برای کارآفرینان شهرستان هریس دانست دانست و از فرماندار و اعضای شورای اداری خواست در جهت جذب حداکثری اعتبارات این طرح اقدام نمایند.

وی همچنین بر ضرورت تلاش مدیران شهرستان هریس برای اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین تشویق تشکل های مردم نهاد تاکید کرد.

شهرتی فر، اجرای پروژه های عمرانی از قبیل نیروگاه سیکل ترکیبی و بهره برداری از معدن مس هریس را نوید بخش آینده ای روشن برای شهرستان دانست و جذب سرمایه های بخش خصوصی در عرصه های گوناگون و بویژه در بخش گردشگری را خواستار شد.
در این آیین از زحمات صابر تقویمی در مدت تصدی فرمانداری هریس تقدیر وعلی محمودی بعنوان فرماندار جدید شهرستان هریس معرفی شد.

محمودی متولد ۱۳۵۴ تبریز، از کارشناسان حوزه اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی است که در سال ۱۳۹۳ بخشدار مرکزی هریس شد و از اسفند ۹۵ بعنوان بخشدار مرکزی به شهرستان جلفا رفت.
وی سیزدهمین فرماندار هریس است که امروز سکان مدیریت این شهرستان را به دست گرفت.

منبع: نصر