به گزارش صنعت تبریز ، روسها در حال مذکراتی با چند شرکت ایرانی از جمله سهند تبریز دیزل برای راه اندازی صنعت مونتاژ محصولاتشان در آذربایجان شرقی و برخی استانهای دیگر هستند.
ایتار تاس به نقل از منابعی در وزارت صنعت و تجارت روسیه نوشت، گروه خودروسازی گاز در حال مذاکره با شرکت های ایرانی اعم از گروه ماموت، شرکت ایران اتومبیل، زامیاد و سهند تبریز دیزل برای مونتاژ و توزیع محصولات گاز نکست در بازار ایران است.

گروه گاز همچنین در حال مذاکره با سازمان صنایع دفاعی ایران در زمینه عرضه خودروهای اورال چاسیس به ارتش ایران و همچنین عرضه به بازار غیر نظامی ایران است.

بر اساس این گزارش همچنین شرکت یونایتد انجین بیلدینگ، یکی از شرکت های تابعه روستک، شرکت دولتی دفاعی روسیه در حال آماده کردن یک قرارداد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد روبلی (۶۳۵ تا ۸۹۰ میلیون دلاری) فروش تجهیزات نفتی به شرکت کالا نفت تهران، یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران است.

اگر این قرارداد نهایی شود موجب تقویت هر چه بیشتر روابط تجاری بین تهران و مسکو پس از لغو تحریم های غرب علیه تهران در ماه گذشته میلادی خواهد شد.

علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد رهبر معظم ایران هفته گذشته در مسکو گفته بود ایران و روسیه وارد قراردادهایی به ارزش حدود ۴۰ میلیارد دلار در زمینه پروژه های مختلف شامل مهندسی برق و راه آهن شده اند.

سرگی میخائیلوف، معاون مدیرعامل شرکت یونایتد انجین بیلدینگ روسیه گفت: «ما یک قرارداد کلی با نفت کالا داریم…ما تعداد بالایی از تجهیزات مورد نیاز در پروژه های انرژی و پمپاژ گاز به آنها تحویل خواهیم داد.