به گزارش صنعت خبرلری ، در روزهای اخیر و پس از شایعه شدن اینکه قطعی برق ها مربوط به فعالیت دستگاه های استخراج ارز دیجیتال است، فعالیت ماموران نیروی انتظامی و ادارات برق برای کشف این دستگاه ها سرعت بخشیده و علاوه بر تبریز در شهرهای دیگر استان نیز صدها دستگاه کشف شده است در ادامه این فعالیت ها تعداد ۸۱ دستگاه ماینر قاچاق در مراغه کشف و ضبط شد.

سردار علی محمدی جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وجود مزارع ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در سه کارگاه حاشیه شهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران اداره برق پس از هماهنگی های لازم قضایی، در سه عملیات مجزا از کارگاه های شناسایی شده، تعداد ۸۱ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.
وی با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش ریالی دستگاه های کشف شده را ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرده اند، بیان کرد: مالکان کارگاه های مذکور به همراه پرونده متشکله، به مراجع قضائی معرفی شدند.

گفتنی است این دستگاه ها در برخی کارگاه های متروکه و باغات و روستاهای دور افتاده نیز نصب میشود و عده ای نیز از برق غیر مجاز استفاده می کنند.