معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علاوه بر ابلاغ ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حل مشکلات واحدهای صنعتی یک‌هزار میلیارد تومان از سوی بانک صنعت و معدن تخصیص یافته است.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازتسیم، محسن صالحی‌نیا با بیان اینکه سخت‌گیری‌ها نسبت به واردات کالا در کشور افزایش می‌یابد، اظهار داشت: در ۸ ماه امسال واردات کالاهای بادوام مصرفی ۲۰ درصد کاهش یافته و این در حالی است که در واردات کالا سخت‌گیری‌ها در راستای سیاست‌های ستاد اقتصادی بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه به کالاهای وارداتی ارز تخصیص نمی‌یابد گفت: بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ ردیف کالا مشمول دریافت ارز کالاهای وارداتی نمی‌شود که این مهم سبب افزایش رونق کالای تولیدی می‌شود.

وی افزایش اعتبارات و تسهیلات تخصیصی به بخش صنعت ومعدن را از سیاست‌های مهم وزارت صنعت دانست و گفت: حمایت از فروش اقساطی محصولات صنایع تولیدی و حمایت از افزایش تقاضا در بازار از برنامه‌های مهم امسال است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۲۰۰میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه‌ها به بخش صنعت تخصیص یافت بیان کرد: این اعتبار براساس شاخص‌های تعیین شده میان صنایع استان‌ها برای رفع مشکلات سرمایه‌ای آن‌ها توزیع می‌شود که سهم استان بوشهر حدود ۵ میلیارد تومان است.

صالحی‌نیا افزود: علاوه بر این، برای حل مشکلات واحدهای صنعتی یک‌هزار میلیارد تومان از سوی بانک صنعت و معدن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز بخش‌های مختلف تولید و واحدهای صنعتی به ۴۰ درصد افزایش می‌یابد، افزود: با پیگیری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان اعتبارات مورد نیاز بخش‌های مختلف تولیدی و واحدهای صنعتی به ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و این در حالی است که میانگین این پرداخت درحال حاضر۳۱ درصد است.