مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی گفت:هشدارها در مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن را جدی تلقی کرده و ساده انگاری در این امر حوادث تلخ و ناگواری رو بدنبال خواهد داشت
به گزارش صنعتیمیز ، حسینقلی زاده گفت: ساعت ۴ بامداد امروز دوشنبه مورخه ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ و بدنبال اعلام گزارش کاهش هوشیاری خانواده ای به اپراتوری شهرستان میانه, از روستای لله لو, پایگاه  اورژانس ۱۱۵ اغ کند به منزل مسکونی در روستای لله لو اعزام شد.
وی افزود:با بررسی تکنسینهای اعزامی و رسیدگی به وضیعت این خانواده که به مراسم عروسی دعوت شده بودند , متوجه شدند,دودکش بخاری آن ازسرجایش در آمده و منجر به مسمومیت با مونوکسید کربن ۱۵ تن از اعضای این خانواده رو شده است.
حسینقلی زاده در ادامه افزود: شش تن از اعضای این خانواده با اقدامات درمانی به درمانگاه اغ کند و بیمارستان میانه توسط تکنسینهای اورژانس ۱۱۵ منتقل شدند و ۹ تن دیگر نیز چون وضعیت عمومی بهتری داشتند , با وسیله شخصی منتقل شدند.
وی ادامه داد:علايم مسموميت با مونوکسيد کربن مي تواند طيف وسيعي از علايم را شامل شود که در بيماري هاي مختلفي ديده مي شود.بسياري از اين علايم شبيه به علايم سرماخوردگي است و اکثر افراد فکر مي کنند به دليل سردي هوا دچار سرماخوردگي شده اند. سعي در خوابيدن مي کنند.
۱- سردرد
۲- ضعف جسماني
۳- سرگيجه و بي قراري
۴-  تهوع و استفراغ
۵- خميازه کشيدن بيش از حد
۶ –  کاهش ديد از علايم عمومي مسموميت‌ها هستند
۷ – حالت خواب الودگي شديد، کسلي، خستگي و کاهش قدرت عضلاني از جمله علايم اوليه مسموميت در افراد به شمار مي‌روند.
حسینقلی زاده ادامه داد:چنانچه افراد در اين مرحله متوجه چنين علايمي شدند، با خارج شدن از فضاي الوده مي‌توانند از پيشرفت مسموميت پيشگيري کنند و محیطهای بسته ای همچون حمام خیلی زود افراد را بسمت کاهش هوشیاری و مرگ میبرد.