تبریز قطب صنایع خانگی
سازندگان لوازم خانگی در داخل  همدیگر را قبول ندارند و از سوی دیگر شاهد پراکندگی تولیددر نقاط مختلف هستیم  و هزینه های تولید نیز بالا و غیررقابتی است.
به گزارش صنعت تبریز محمد طحان‌پور رییس اتحادیه لوازم خانگی  در گفتگویی ،  اظهار کرد: پساتحریم را برای صنعت لوازم خانگی بسیار خوب پیش‌بینی می‌کنیم، زیرا فقط فروشندگان به ایران نمی‌آیند بلکه سیل سرمایه گذاران خارجی وارد کشور می‌شوند.
وی با انتقاد از اینکه برخی تولیدکنندگان از این امر راضی نیستند و فقط منافع خود را می‌بینند، افزود: نیمه دوم سال آینده شاهد رونق اقتصادی در کشور هستیم؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که سازندگان لوازم خانگی در کنار تولید برندهای خود اقدام به شراکت با سرمایه‌گذاران خارجی کنند تا وضعیت اشتغال نیز بهتر شود.
رییس اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد: در سال جاری بیشتر کارخانجات لوازم خانگی مانند سایر صنایع کشور با ۴۰ درصد ظرفیت خود مشغول به فعالیت بودند اما گروهی از سازندگان به دلیل خط تولید پیشرفته، کاهش هزینه تولید، ساخت برندهای معروف جهانی و … حتی با ۱۰۰ درصد ظرفیت نیز فعال بودند و اجناس خود را نیز پیش‌فروش کردند.
طحان‌پور اضافه کرد: طبیعی است که هزینه تولید کارخانه‌ای که هزار کالای لوازم خانگی در روز می‌سازد از واحد صنعتی که ۵۰ کالا در این مدت تولید می‌کند کمتر است و شرایط بهتری دارد.
وی با انتقاد از تعداد زیاد کارخانجات لوازم خانگی در کشور گفت: فعالیت زیاد واحدهای خرد برای تولیدکنندگان برندهای بزرگ مانع ایجاد کرده است، در حالی که بهتر بود از اول سرمایه‌های خرد در هم ادغام می‌شد.
رییس اتحادیه لوازم خانگی، شهرهای اصفهان، مشهد، تهران و تبریز را قطب صنایع خانگی عنوان کرد و گفت: تجمیع سرمایه‌های خرد در شرایط فعلی امکان ندارد، زیرا سازندگان همدیگر را قبول ندارند و از سوی دیگر شاهد پراکندگی تولید در کشور به خصوص در استان‌های یاد شده هستیم.
طحان پور اظهار کرد: بورس لوازم خانگی ایران در سه راه امین حضور تهران است که حدود ۲۰۰۰ واحد صنفی در آن به فروش این کالاها مشغولند ولی مشتری زیادی ندارند که ۲۰۰ مغازه در این مکان کافی استکه اتحادیه این صنف نیز در صورت داشتن مدارک قانونی نمی‌تواند پروانه کسب ندهد.