سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود برخی مشکلات همچون کوچک بودن ۹۰ درصد صنایع استان، گفت: در شرایط پساتحریم نیاز واحدهای صنعتی به استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان بیشتر از گذشته می‌شود.
به گزارش صنعت تبریز ، احمد محمدزاده ظهر امروز در نشست کمیته اجرایی ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان با اشاره به اهمیت این موضوع برای توسعه اقتصاد استان، اظهار داشت: با توجه به این مسئله، باید دفاتر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان برای تحقق این موضوع در همه دستگاه‌های اجرایی مستقر شود و در پی آن نیز مدیران دستگاه‌ها باید پیگیر عملکرد این دفاتر باشند.

وی افزود: بحث اقتصاد دانش‌بنیان را باید در جامعه، تبدیل به ارزش کنیم تا بتوانیم برای توسعه اقتصاد استان به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

محمدزاده در ادامه با تاکید بر جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی، باید منافع و مزایای اقتصاد دانش‌بنیان برای فعالان بخش خصوصی به صورت دقیق معرفی شود تا بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی اقتصاد استان را توسعه و رونق ببخشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، در ادامه با اشاره به وجود برخی مشکلات همچون کوچک بودن ۹۰ درصد صنایع استان، اضافه کرد: با توجه به این مسئله در شرایط پساتحریم نیاز واحدهای صنعتی به استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان بیشتر از گذشته خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید رفع موانع در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: با توجه به این مسئله در حین اجرا باید برای اصلاح مقررات آماده شویم و برای رفع موانع پیشنهادهای لازم ارائه شود.

محمدزاده، بیان کرد: بحث اقتصاد دانش‌بنیان موضوعی نوپا در استان است، بر همین اساس امید داریم به دور از مسائل حاشیه‌ای بتوانیم با همدلی و تلاش همه مدیران، به نتایج مطلوبی در این حوزه برسیم.