مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت گاز استان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک را در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی تحت پوشش قرار داده بطوری که بیش از ۸۰ درصد سبد انرژی استان را گاز طبیعی تشکیل داده است.
به گزارش صنعت تبریز به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی ولی‌الله دینی اظهار داشت: شرکت گاز استان با بیش از ۱۷ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک را در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی تحت پوشش قرار داده بطوری که بیش از ۸۰ درصد سبد انرژی استان را گاز طبیعی تشکیل داده است.
وی افزود: هم اکنون تمام شهرها و ۸۴ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و با اجرای برنامه‌های دولت تدبیر امید در بخش گازرسانی تا پایان سال ۹۶ تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار با جمعیتی بیش از ۱۰۰ نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.
دینی گفت: خوشبختانه استان آذربایجان‌شرقی جزو اقلیم سرد کشور محسوب شده و متوسط مصرف هر خانوار ۵۰۰ تا ۵۵۰ متر مکعب در ماه است و لازم است مشترکان اصلاح الگوی مصرف را رعایت کنند تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها موجب بهره‌گیری سایر بخش‌های زیر ساختی استان را از این نعمت الهی فراهم شود.
وی رعایت نقاط ایمنی توسط مصرف کنندگان گاز طبیعی را بسیار ضروری دانست و افزود: متاسفانه اتفاقاتی رخ می‌دهد که باعث نگرانی و تأسف می‌شود از این رو مشترکان هر چند یک بار وسائل گازسوز خود را کنترل کنند تا شاهد وقوع حادثه ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی نشویم.
دینی در این خصوص بیان داشت: گرفتگی دودکش، عدم نصب درست لوله بخاری و شیلنگ استاندارد، بکار نبستن بست شیلنگ و از کار افتادن ترموکوپل را از جمله شایع‌ترین عوامل گاز گرفتگی و آتش‌سوزی و انفجار گاز مصرف‌کنندگان گاز طبیعی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با تلاش‌های کارکنان خدوم گاز و با سرویس‌های دوره‌ای انجام گرفته در تابستان ان‌شاءالله هیچ مشکلی در تأمین مستمر و مداوم گاز طبیعی در فصول سرد نخواهیم داشت.
وی ضمن تشکر و قدردانی از مشترکان استان، با اشاره به کانال‌های ارتباطی شرکت گاز استان گفت: ما با داشتن گسترده‌ترین شبکه گازرسانی و مشترک میلیونی، خود را مبرا از هیچگونه ایراد و نقص نمی‌دانیم و برای رضایت‌مندی مشترکان و بهینه‌سازی روش‌ها از انتقادات استقبال می‌کنیم بدین جهت شماره تلفن ۳۴۴۲۴۴۰۶ دفتر ارتباطات مردمی شرکت گاز استان در وقت اداری آماده دریافت انتقادات، پیشنهادت و شکایات مشترکان در تمام زمینه‌ها است و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به مشترکان هستند.