مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا از افتتاح ۷۷طرح عمرانی همزمان با هفته بسیج در سطح آذربایجان شرقی خبر داد.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازخبرآنلاین، سیدصفر قائمی گفت: ۹۳طرح عمرانی در سال ۹۴ ساخته شده است که از این تعداد ۷۷طرح آن همزمان با هفته بسیج آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به افتتاح سه میدان چمن ورزشی از هفت میدان در دست ساخت، افزود: با توجه به استقبال دستگاه های مختلف در عرصه عمرانی ۴۲ طرح بزرگ نیز در دست اجراست که می توان به ساخت سالن همایش شهرداری منطقه۹ در شهرک خاوران، مسقف سازی فاز دوم مزار شهدای وادی رحمت، ورزشگاه الغدیر، هفت سالن ورزشی و … اشاره کرد که با همکاری نهادهای مختلف اجرا می شود.

قائمی در بخش دیگر سخنان خود به اعطای تسهیلات در خصوص ایجاد کارگاه های زودبازده اشاره و بیان کرد: این تسهیلات برای فعالیت در عرصه دامی و کشاورزی برای مردم با هدف مردمی کردن اقتصادمقاومتی و حمایت فعالان این عرصه پرداخت می شود که در هشت ماه نخست سال از ۵۰میلیارد تومان تخصیص یافته در این خصوص ۵۵درصد آن محقق شده است.

وی ادامه داد: با پرداخت این تسهیلات تاکنون ۱۸۰۰کارگاه زودبازده ایجاد و حداقل برای چهارهزار نفر اشتغال زایی شده است.

مسئول بسیج سازندگی اردوهای هجرت یک روزه، هفت روزه و ۱۰روزه را از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: ۲۶هزار و ۳۵۰نفر در این اردوها در مناطق محروم حضور یافته و خدمات رسانی کردند.

وی عرصه خدمات رسانی اردوهای جهادی را مرمت و بهسازی مدارس، ساخت مسجد، خانه های محروم، بهداشت، عالم و بازسازی مساجد در مناطق محروم برشمرد و اظهار کرد: همچنین علاوه بر گروه های جهادی در بخش عمران، تیم های پزشکی و درمانی نیز در مناطق محروم حضور یافته و به ارائه خدمات پزشکی در روستاها پرداختند.

قائمی تهیه و اهدای ۲۱۰جهیزیه به نوعروسان و توزیع ۲۱۲میلیون سبد کالا به نیازمندان و محرومان را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان در سالجاری نام برد.

وی همچنین بحث سوادآموزی را در کنار دیگر کلاس های مهارت آفرینی و حرفه آموزی بسیج از مهم ترین کارهای بسیج سازندگی برشمرد و افزود: بسیج سازندگی با محوریت سوادآموزی، تحکیم و انتقال تاکنون برای ۱۴هزار و شش نفر خدمات ارائه کرده است.

این مسئول بسیجی برگزاری کلاس های آموزشی مختلف همچون سلامت، ازدیاد موالید و ازدواج را از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی علاوه بر کلاس های علمی و آموزشی حرفه آموزی خواند.

وی برگزاری نمایشگاه محصولات کشاورزی در میانه، افتتاح طرح های عمرانی مختلف در سطح استان (پنج طرح به صورت نمادین در هریس)، افتتاح ۱۲۰طرح اقتصادمقامتی، تجلیل از جهادگران و خیرین در همایش شکوه هجرت، اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم، بازدید از طرح های مختلف عمرانی و چندین برنامه دیگر را از اهم برنامه های بسیج سازندگی در هفته بسیج برشمرد.