سرمایه گذار آلمانی و مدیر شرکت هافمن گفت: درحال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران غربی مایل به سرمایه گذاری در ایران هستند و باید ازاین فرصت استفاده کنیم.
به گزارش پایگاه خبری صنعت تبریز به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن آذربایجان شرقی ، محمد رضا میراب سهندی امروز در نشست تخصصی فعالان و کارآفرینان بناب با مدیر عامل بانک صنعت و معدن بر حمایت حرفه ای نظام بانکی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاکید کرد.
سرمایه گذار آلمانی با بیان اینکه میزان بیکاری در شهرستان بناب بسیارپائین و در حدود ۶ درصد است گفت: این میزان بیکاری پائین نوید بخش است و بااین سطح از کوشش نیازی به بانکها نداریم و صنعتگران می توانند با توان خود از مشکلات فارغ شوند.
وی ادامه داد: درحال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران غربی مایل به سرمایه گذاری در ایران هستند و باید ازاین فرصت استفاده کنیم.
وی افزود: سرمایه گذاران داخلی بسیاری از ناملایمات را به جان می خرند و با مشکلات و نبود امکانات کنار می آیند و این مسئله یک فرصت برای مسئولان است.
این سرمایه گذار آلمانی که درحال احداث یک کارخانه دیگر در آذربایجان شرقی است بیان کرد: سرمایه گذاران خارجی با این مشکلات کنار نمی آیند و باید زیر ساختهای لازم را فراهم کنیم .
وی از ارائه مشاوره به سرمایه گذاران خارجی خبر داد و گفت: تلاش می شود تا سرمایه گذاران خارجی را با فرصت ها آشنا کرده و آنان را با زمینه های تولیدی داخلی آشنا کنیم.
وی افزود: بانک صنعت و معدن می تواند علاوه بر حمایت تسهیلاتی از ظرفیتهای دیگری نیز برای حمایت از صنعتگران استفاده کند.