مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۵۰ درصد واحدهای تولیدی این استان در شهرک های صنعتی مستقر هستند، گفت: ایجاد ۵۳ شهرک صنعتی جدید مصوب شده است.
به گزارش صنعتیمیز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی ، محمدعلی عسگری روز سه شنبه در آیین امضای تفاهمنامه همکاری با شهرداری تبریز، گفت: تلاش می کنیم تا طی دو سال آتی همه شهرک های مصوب را به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی اظهارکرد: سرانه اشتغال واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی استان ۱۳ نفر و در واحدهای خارج از محدوده شهرک های صنعتی حدود ۱۰ نفر می باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های مورد نیاز واحدهای تولیدی و تجمیع آن ها وظیفه ذاتی شرکت شهرک های صنعتی است ، گفت: در سال گذشته تعداد شهرک های صنعتی قابل واگذاری از ۳۹ به ۴۴ شهرک و ناحیه صنعتی افزایش یافته است.

عسگری اظهارکرد: با توجه به الزامات زیست محیطی بخش عمده ای مشکلات مربوط به این حوزه ساماندهی شده و به حداقل رسیده است.

وی با اشاره به فاصله ارزشی واحدهای صنفی و صنعتی موجود در داخل شهر با شهرک های صنعتی گفت: ارزش فعلی این واحدها به مراتب بالاتر از زمین های شهرک های صنعتی است و این فاصله ریالی می تواند هم در افزایش متراژ و هم در کمک به سرمایه در گردش آن ها موثر باشد.

بر اساس تفاهمنامه همکاری جهت واگذاری زمین کارگاهی و صنعتی برای ساماندهی مشاغل مزاحم تبریز که به امضای محمدعلی عسگری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی و صادق نجفی شهردار تبریز رسید، شهرداری متعهد به شناسایی صنایع و مشاغل مزاحم، هماهنگی با اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن تبریز شده است.

در مقابل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز تعهد کرده تا حدود ۵۰ هکتار زمین کارگاهی و صنعتی در شهرک های صنعتی اطراف تبریز از جمله بعثت، تبریز ۴ و آخولا برای این کار اختصاص داده و بر اساس مصوبه هیات مدیره این شرکت به قیمت حداقل های دستورالعمل سال ۹۴ و به صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه به صورت اقساط در اختیار این واحدها قرار دهد.

بر اساس این تفاهمنامه تعیین این موضوع که واحد معرفی شده مشمول واحد صنعتی و صنفی تولیدی و یا صنفی توزیعی و خدماتی و تجاری می باشد بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی می باشد.

این تفاهمنامه با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مدیران اداره کل حفاظت محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، اعضای اتاق بازرگانی جمعی از تولید کنندگان و اصناف تبریز به امضای طرفین رسید.