مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی گفت: تنها در بخش واحدهای تولید مصالح ساختمانی ۴۳۰ واحد بدون پروانه استاندارد وجود دارد، با اینکه بیش از ۱۰ سال است که داشتن پروانه برای واحدهای تولید مصالح ساختمانی اجباری بوده است.
به گزارش صنعت تبریز به نقل از فارس ، ساسان فرشی‌حق‌رو امشب در شورای استاندارد استان آذربایجان‌شرقی که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار و اعضای این شورا برگزار و مصوبات نشست قبلی بررسی شد.

وی با تاکید بر اینکه شورای استاندارد یکی از مهم‌ترین شوراهای تشکیل شده در استان بوده و مصوبات آن لازم الاجرا است، ادامه داد: تلاش داریم همه مسائل را با تعامل و همکاری پیش ببریم وگرنه می‌توانیم در صورت عدم تعامل و همکاری از طریق مراجع قانونی عمل کنیم.

فرشی‌حق‌رو، در ادامه با اشاره به بحث کنترل لازم واحدهای تولیدی فاقد مجوز، بیان کرد: با هر واحدی که مجوز نداشته باشد پس از مهلت تعیین شده برای اخذ پروانه به صورت قانونی برخورد می‌شود.

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: تنها در بخش واحدهای تولید مصالح ساختمانی ۴۳۰ واحد بدون پروانه استاندارد و پروانه صنف مربوطه وجود دارد، با اینکه بیش از ۱۰ سال است که داشتن پروانه برای واحدهای تولید مصالح ساختمانی اجباری بوده است.