به گزارش صنعت تبریز به نقل از دفتر ارتباطات نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، رضا رحمانی در نشستی با صنعتگران شهرک شهید سلیمی، اظهار داشت: متاسفانه با وجود همه تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از تولید ملی و نقش آن در رهایی از اقتصاد نفتی دارند،‌ توجه چندانی به این موضوع نشده و تولید هنوز جایگاه اصلی خود را نیافته است.

وی افزود: اگر چه در طول سالیان گذشته تفکرها نسبت به گذشته فرق کرده و نگاه بهتری به تولید می‌شود ولی اهمیت و نیازهایی که این بخش دارد را اقناع نمی‌کند.

رحمانی با بیان اینکه اگر امروز همت نکنیم آینده‌مان تباه است، گفت:‌ باید از فرصت‌هایی پیش آمده برای توسعه اقتصادی کشور با برنامه و طرح‌های فوری استفاده حداکثری کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اهمیت شهرک‌های صنعتی، ادامه داد: اقدامات خوبی برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی انجام گرفته و دو شهرک صنعتی شهید سلیمی و سرمایه‌گذاری خارجی پتانسیل نمونه شدن را دارند.

وی با اشاره به دغدغه جدی صنعتگران در خصوص مسائل مالیاتی، گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد و این در حالی است که رقم درآمدهای مالیاتی کشور ۸۷ هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس عنوان کرد: سازمان مالیاتی راحت‌ترین راه را برای تامین درآمدهای مالیاتی انتخاب می‌کند و آن افزایش مالیات مودیان قبلی با ضریب های مختلف است.

رحمانی تاکید کرد:‌ سازمان مالیاتی باید برای تامین سهم تعیین شده از درآمدهای مالیاتی به فکر جذب مودیان جدید باشد تا از فرار مالیاتی نیز جلوگیری کند، ‌اما آسان‌ترین راه یعنی افزایش مالیات مودیان قبلی را انتخاب می‌کند.

رحمانی پیش از برگزاری این نشست، با همراهی رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از چند واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شهید سلیمی بازدید کرده و به مشکلات آنان رسیدگی کرد.