فرماندار بناب گفت: این شهر ۲۰ درصد فولاد کشور را تولید می کند و از قطب های تولید فولاد کشور محسوب میشود و بعد از تبریز دومین رتبه صادرات استان را دارد.
به گزارشپایگاه خبری صنعت تبریز به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن آذربایجان شرقی ، فرج الهی با بیان اینکه شهرستان بناب از شهرهای تولیدی ، صنعتی و دانشگاهی است گفت: چهار دانشگاه با ۱۲ هزار دانشجو در این شهر وجود دارد و ۲۳۵ واحد تولیدی در این شهر فعال هستند و رتبه سوم کارخانه های بزرگ استان را دارد.
وی بیان کرد: این شهر ۲۰ درصد فولاد کشور را تولید می کند و از قطب های تولید فولاد کشور محسوب میشود و بعد از تبریز دومین رتبه صادرات استان را دارد.
فرماندار بناب ادامه داد: اداره گمرک بناب نیز از اواخر سال گذشته در این شهر فعال شده و صادرات خوبی داشته ایم و مردمانی سخت کوش و پر تلاش در این شهر فعالیت می کنند.
فرج الهی افزود: این شهر کمتر از ۶ درصد بیکار دارد که اکثر آنها نیز فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و با توجه به اینکه ۸۹ واحد غیر فعال در بناب وجود دارد امیدواریم که مسئولان امر توجه کافی به بخش صنعت و تولید داشته باشند.
وی با اشاره به بازدید مدیر عامل بانک صنعت و معدن از سه مجتمع فولادی در بناب گفت: انتظار داریم تا این سه کارخانه که یکی در حال احداث و دو کارخانه دیگر فعال هستند از کمک های تسهیلاتی برخوردار شوند.
وی یادآور شد: میزان سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومان بوده و روند صدور مجوز ها و بهره برداریها نیز رو به رشد است.
وی عنوان کرد: بناب شهری صنعتی است و بایستی شعبه بانک صنعت و معدن در این شهر افتتاح شد و علاوه بر صنایع متعدد معادن خوبی نیز در این شهرستان وجود دارد.