به گزارش پایگاه خبری صنعت تبریز ، نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، آزمایشگاه فشار قوی یکی از این پروژه‌ها بود که با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال توسط شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی اجرا شده است.

این آزمایشگاه قابلیت تست و کنترل تمام تجهیزات مورد استفاده در شبکه برق تا سطح ولتاژ ۱۴۰ میلیون ولت را دارد و از نظر فناوری در سطح کشور نمونه است.

همچنین کارگاه تیر بتنی گرد پیش‌تنیده با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغال مستقیم ۲۵ نفر به بهره‌برداری رسید.

حفظ قدرت و کلاس در تمام وجوه و زوایا، قیمت پایین‌تر، سازگاری با مبلمان شهری، عمر بیشتر، مقاومت و ایستادگی بالاتر، مقاومت بیشتر در برابر شرایط جوی نامناسب، امکان تولید در ارتفاع بالای ۲۰ متر و امکان استفاده از فضای خالی داخل برای عبور کابل و سیم از مزایای تیرهای بتنی گرد نسبت به تیرهای H شکل است.

استاندار آذربایجان‌شرقی در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان، بهره‌برداری از این دو پروژه را مصداق حرکت در مسیر خودکفایی و اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و از مدیران صنعت برق استان به خاطر حل مشکلات این حوزه قدردانی کرد.

جبارزاده افزود: شرکت‌های صنعت برق استان انصافا با وجود محدودیت‌های مالی در هر جا که مشکلی بوده حضور یافته‌اند و مشکلات را حل کرده‌اند.

وی همچنین از کارکنان، کارگران و پیمانکاران صنعت برق استان تشکر کرد و گفت: امیدواریم اقدامات دست‌اندرکاران این حوزه در جهت تحقق اهداف دولت و وزارت نیرو و توانمندی شرکت‌های برق و کاهش وابستگی به خارج باشد.

سرافراز، مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی هم در این مراسم از افتتاح ۸۸ پروژه صنعت برق استان در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال خبر داد.