معاون سیاسی ، امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در انتقادات بی سابقه ای از عملکرد تیم مدیریت ارشد آذربایجان شرقی از عدم توجه به عمران ، آبادانی و توسعه صنعتی و اقتصادی استان در گذشته انتقاد کرد.
به گزارش صنعت تبریز ، سعید شبستری ، در مراسم جشن انقلاب و همایش انتخابات با اشاره به شرایط قبل و بعد از انتخابات سال ۹۲ در کشور گفت: دولت تدبیر و امید در حالی دولت را تحویل گرفت که مشکلات اقتصادی زیادی وجود داشته و از نظر سیاسی نیز در حال رفتن به انزوا بودیم و تحریمها گریبانگیر کشور شده بود.
وی ادامه داد: بزرگترین فساد قرن در زمان دولت گذشته رخ داد و در آذربایجان شرقی نیز میزان بیکار بالاتر از میانگین کشوری بوده و ۳۵ هزار نفر نیز بر تعداد بیکاران افزوده شده بود و رتبه استان نیز زیر ۲۰ در کشور بود.
وی ادامه داد: در حالی که میزان تحقق پروژه ها در کشور ۳۰ درصد بود در آذربایجان شرقی در حدود ۱۲ درصد بود ولی امروز شاهد اتفاقات خوب از جمله کاهش بیکاری به زیر ۸ درصد در استان و نیز افزایش اشتغال در کنار تسریع در پروژه های عمرانی هستیم.
وی کلی نگری و نگرش به آینده استان را از ویژگیهای مسئولان دولتی برشمرد و گفت: در حال حاضر برای تمامی شهرهای استان سند تدبیر و توسعه تهیه شده و امسال ۲۲۰۰ پروژه در استان افتتاح شد و این در حالی بود که وضعیت مالی خوبی نداشتیم.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری خارجی در کشور گفت: نیروگاه های بزرگ و نیز احداث آزاد راه تبریز – بازرگان از جمله این پروژه ها است و در سطح شهرها نیز پروژه های بزرگی در حال انجام است و تمام این اقدامات در سایه همراهی و اتحاد مسئولان ارشد استانی و شهرداران و شوراها است.
وی با انتقاد از وضعیت مسکن مهر در دولت گذشته گفت: مساکن مهر در حالی ساخته می شد که آقایان فراموش کرده بودند راه و فاضلاب و زیر ساخت این مسکن چگونه خواهد بود امروز با تدبیر مسئولان دولتی به سرانجام خوبی می رسد و در سال ۹۵ تمام این پروژه به اتمام می رسد.
وی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاریهای خارجی تداوم دارد و هیئت های خارجی به استان سفر می کنند و ۱۳۶ واحد صنعتی بحرانی در استان مدیریت شده و تعداد واحدهای صنعتی بحران دیده در استان به تعداد انگشتان دست کاهش یافته است.
شبستری از دستگیری ۶ هزار نفر تبعه خارجی در حال خروج از کشور خبر داد و گفت: امنیت ویژه ای در استان حاکم شده و در بحث اعتیاد و مواد مخدر نیز اقدامات زیادی شده و معتادانی که در زیر پلها می خوابیدند دیگر وجود ندارند و به مراکزی مانند ماده ۱۵ منتقل شده اند.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی به لحاظ سیاسی به آرامش خاصی رسیده گفت: وضعیت سیاسی خوبی در استان داریم و رسانه ها نیز در زمینه ارتقای وضعیت جامعه و مشارکت مردم نقش مهمی دارند.
وی یادآور شد: در برگزاری انتخابات به صورت بی طرفانه عمل کرده و تنها بر اجرای قانون و برگزاری انتخابات سالم و پرشور تمرکز دارند.
وی گفت: ۶۲۳ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که ۵۷ درصد این افراد در مرحله نهایی حضور دارند و با همدیگر به رقابت خواهند پرداخت.