به گزارش صنعتیمیز ، در حالی که انتظار می رفت قیمت گوشت مرغ در ایام عید بالا رود اما این انتظار محقق نشد و با کاهش  قیمت مرغ در حال حاضر و نبود امید برای افزایش آن تا ماه رمضان صنعت پرورش مرغ گوشتی با بحران جدی در زمینه سودآوری و افزایش زیان انباشته مواجه شده است.

رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی به کاهش غیر منتظره قیمت مرغ در ایام نوروز اشاره و پیش‌بینی کرد که قیمت این محصول تا ماه رمضان با افزایش مواجه نشود.

محمد یوسفی گفت: قیمت مرغ در روزهای آغازین سال افت کرد و با کاهش غیر منتظره ای مواجه شد و به کیلویی ۴۲۰۰ تومان رسید.

وی با بیان اینکه بازار مرغ در ایام نوروز با کاهش شدید تقاضا مواجه شده است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ زنده به کیلویی ۳۵۰۰ تومان رسیده و قیمت گوشت مرغ در مراکز خرده فروشی سطح شهر بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان در نوسان است.

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی به عرضه زیاد گوشت مرغ در ایام نوروز اشاره و خاطر نشان کرد: در حال حاضر تقاضا برای این محصول به ویژه در تهران بسیار کاهش پیدا کرده و نزدیک شدن به روز طبیعت هم تغییری در وضعیت تقاضای این محصول ایجاد نکرده است.

یوسفی عنوان کرد: به نظر می رسد تا پایان فروردین و اردیبهشت ماه بازار مرغ قیمت بالایی را تجربه نکند و این روند تا اوایل ماه رمضان ادامه داشته باشد.

این امر در حالی است که مسئولان برای کنترل قیمت مرغ از توقف عرضه مرغ منجمد خبر داده اند.

انباشته شدن مرغ منجمد در انبارها اینبار با پدیده دیگری به نام انقضای تاریخ مرغ های منجمد همراه شده است.

البته در این میان تنها بخش زنجیره تولید و فروش مرغ که صدمه نمی بیند دلالانی هستند که از آنان به پرکن تعبیر شده و تنها درصد خود را از این فرایند دریافت می کنند.