رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اعلام اینکه انبار کردن پیاز سبب افزایش قیمت شده است که با ورود محصول چابهار و بندرعباس ، متعادل می شود، از کاهش قیمت گوجه فرنگی از ۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۴ هزار تومان در هر کیلوگرم خبر داد.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازمشرق،حسین مهاجران افزود: پیاز در مناطقی مثل آذربایجان (بناب و مراغه) و اصفهان تولید می شد که در این مناطق برف آمده است و در شرایط سرما پیاز سالم می ماند.

وی ادامه داد: کشاورزان این مناطق به دلیل اینکه می توانند در سرما ، پیاز را انباری نگه دارند، وارد بازار نمی کنند.

مهاجران با اشاره به اینکه دلیل گرانی پیاز در بازار نگهداری کشاورزان است ،گفت : تا ۲۰ روز آینده پیاز از چابهار و بندرعباس وارد بازار می شود و قیمت های بازار را متعادل می کند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان در نگهداری این پیازها اشتباه می کنند افزود: وقتی پیاز نو وارد بازار می شود دیگر مردم پیازهای کهنه را خریداری نمی کنند و این کشاورزان خودشان ضرر می کنند.

مهاجران قیمت پیاز بازار را هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار تومان در هر کیلوگرم اعلام کرد.

حسین مهاجران همچنین درباره گرانی قیمت گوجه افزود : با ورود محصول گوجه فرنگی های چابهار و بوشهر به تدریج قیمت ها متعادل می شود.

وی افزود: بعد از ورود این گوجه فرنگی ها به بازار میزان عرضه و تقاضا قیمت آن را مشخص می کند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای در بازار را ۴ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته ای را ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد.

وی همچنین از کاهش ۵ درصدی قیمت پرتقال و افزایش ۱۰ درصدی قیمت نارنگی خبر داد و گفت:بعد از شب یلدا قیمت پرتقال ۵ درصد کاهش داشته و قیمت هر کیلوگرم پرتقال جنوب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان ، پرتقال رسمی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال شمال بین ۱۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است.

مهاجران درباره افزایش ۱۰ درصدی قیمت نارنگی نیز گفت: نارنگی ساری که در بازار موجود بود تمام شده است و از این به بعد نارنگی بندرعباس که بسیار مرغوب است وارد بازار می شود.

وی افزود: نارنگی بندرعباس در حال حاضر با قیمت ۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت : قیمت هر کیلوگرم موز ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار تومان ، کیوی هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان ، خرمالو ۴ هزار و تا ۷ هزار تومان ، گریپ فروت قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تومان ، انار ۲ هزار تا ۵ هزار تومان ، خیار بوته ای ۳ هزار و ۵۰۰ تومان ، خیار درختی ۳ هزار تومان و سیب زمینی ۶۵۰ تا هزار و ۱۰۰ تومان است.