برخی منابع امنیتی به «آسوشیتدپرس» اعلام کرده‌اند، دست‌کم ۴۰۰ تن از عناصر گروه داعش به کشورهای اروپایی منتقل شده‌اند تا حملات تروریستی در آنجا صورت دهند.

این منابع که شامل مسئولان دستگاه‌های اطلاعاتی اروپایی و عراق و نیز یکی از اعضای پارلمان فرانسه است، تأکید کردند، اردوگاه‌هایی ویژه برای آموزش این تروریست‌ها در زمینه نحوه انجام حملات علیه غربی‌ها ایجاد شده است.

این اظهارات یک روز پس از حملات تروریستی بروکسل، پایتخت بلژیک مطرح می‌شود که در جریان این انفجارها، دست‌کم ۳۵ تن کشته و صدها تن دیگر مجروح شدند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در خبری نوشت: سرویس‌های امنیتی بلژیک و همچنین دیگر نهادهای اطلاعاتی غربی از قبل و به‌طور دقیق هشدارهای اطلاعاتی درباره حملات تروریستی روز سه‌شنبه بروکسل دریافت کرده بودند.

به‌نوشته این نشریه اسرائیلی، سرویس‌های امنیتی فوق با اطمینان بسیار بالایی می‌دانستند حملات تروریستی در آینده‌ای بسیار نزدیک در فرودگاه و احتمالاً در مترو صورت خواهد گرفت.

هاآرتص همچنین می‌افزاید: حمله به متروی بروکسل نیز احتمالاً برای نهادهای اطلاعاتی بلژیک و غرب مشخص بوده و این حمله در شهر «رقه» یا همان پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در سوریه طراحی شده است.