بنابی که در انتخابات ۷ اسفند نتوانست اعتماد مجدد مردم بناب را برای حضور در مجلس به دست آورد در سخنرانی که در صحن علنی مجلس داشت روز ۷ اسفند و حماسه حضور مردمی را جمعه سیاه نامید.

به گزارش  صنعتیمیز به نقل از خبرگزاری خانه ملت،‌ محمد باقری بناب در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی، ضمن عرض سلام به ملت شریف ایران اسلامی خصوصا حوزه انتخابیه خود با یادآوری نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان”  اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: از مقام معظم رهبری که امسال هم در نامگذاری سال به اقتصاد کشور تاکید فرمودند و سال ۹۵ را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل نامگذاری کردند تقدیر و تشکر نموده واز خداوند متعال خواستارم ایشان را تا ظهور ولی عصر ( عج ) برای ایران اسلامی محفوظ بدارد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بنا دارم مطالبی را هر چند در حوزه مسائل سیاسی می باشد به صورت اختصار مطرح نمایم چرا که به نظر بنده مشکل و بستر شکل گیری اقتصاد مقاومتی با ساختار سیاسی مجلس، دولت و قوه قضائیه همخوانی ندارد که لازم است نسبت به این مسائل با حساسیت ویژه تامل نمود تا اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری محقق شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری اسفند ۹۴، یادآور شد: انتخابات در هر کشوری به عنوان نماد  مردم سالاری می باشد که می تواند فرصتی برای توسعه متوازن هر کشوری قلمداد شود ولی متاسفانه در ایران اسلامی انتخابات حداقل در برخی از حوزه های انتخابیه به تهدیدی برای کشور تبدیل می شود که موجب سلب اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی می شود.

وی ادامه داد: با توجه به وجود احزاب قوی در کشور تطمیع، پول،  ایجاد رعب و وحشت و دروغ به جای احزاب نقش ایفا می‌کند خصوصا در شهرهای کوچک حرف اول و آخر را دروغ پول می زند؛ متاسفانه هر چند بر عمر این انقلاب افزوده می شود کیفیت انتخابات ارزش خود را از دست می دهد و عملا انتخابات در شهرهای کوچک تبدیل به بنگاه های خرید و فروش آرا شده است.

باقری بناب راهکار رفع تخلفات انتخاباتی را وضع قوانین جدید و پویا، اصلاح قانون انتخابات و برگزاری انتخابات به صورت حزبی و نظام پارلمانی دانست و گفت: دخالت نیروهای انتظامی، نظامی و اطلاعاتی در انتخابات یک تهدید جدی برای مردم سالاری دینی می باشد که متاسفانه در برخی مواقع به جای احزاب وارد عمل می شوند که لازم است فرمایش امام ( ره ) در خصوص عدم ورود نظامیان در مسائل سیاسی نصب العین این مجموعه ها باشد که امیدارم روزی بیاید که احزاب قوی به جای نیروهای نظامی در مردم سالاری دینی نقش ایفا نمایند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، ضمن تذکری به وزیر کشور و اعضای شورای نگهبان یادآور شد: به طور صریح و قاطعانه علت عدم برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور را به صورت مناظره از رسانه ملی جوابگو باشند.

نماینده مردم بناب در مجلس، ادامه داد: همانطور که می دانید ۱۷۰میلیارد تومان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی هزینه شده بود که متاسفانه با دخالت برخی افراد وجریان ها برای اعمال نفوذ در مقابل انتخابات الکترونیکی ایستادگی و حق ملت ایران را ضایع کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری عدم تایید اصلاح قانون انتخابات از سوی شورای نگهبان، ادامه داد: با توجه به اینکه در مجالس مختلف خصوصا در مجلس نهم قانون انتخابات اصلاح شد و استانی و حزبی شدن انتخابات مورد تصویب مجلس قرار گرفت ولی متاسفانه شورای نگهبان آن را تایید نکرد؛ از مقام معظم رهبری استدعا دارم که ایشان به هر نحو ممکن،  استانی و انتخاباتی شدن انتخابات را عملیاتی کند که به نظر می رسد حلقه مفقوده حل مشکلات کشور در حزبی و استانی شدن انتخابات می باشد در غیراینصورت بدون وجود احزاب و برنامه مشخص اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری فقط در شعار خلاصه خواهد شد.

وی در مورد وضعیت انتخابات مجلس شورای اسلامی، در انتخابیه خود، گفت: انتخابات در بناب افتضاح بود و مردم در جمعه سیاه  هفتم اسفند ماه مظلوم واقع شدند و نتوانستد از حق مسلم خود دفاع کنند؛ شهرستان بناب در روز انتخابات خالی از اعمال حاکمیت بود و هر کسی هر کاری دلش می خواست انجام می داد و برخی نیروهای انتظامی، نظامی، اطلاعاتی و نظارتی و مدیریت شهرستان در کما بودند و آن همه جرائم انتخاباتی را در کما گذراندند وهیچ گونه تخلفی را نتوانستد ثبت نمایند.

باقری بناب، ادامه داد: به نظر می رسد این مجموعه ها خودشان را به کما برده بودند تا عمدا یا سهوا تخلفات را ثبت نکنند و اگر در کما نبودند مستندات خود را به شورای نگهبان ارائه نمایند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: از وزرای کشور و اطلاعات می خواهم به صورت مستند افرادی که از شهرهای همجوار برای فروش رای به بناب آمده بودند را استخراج نموده و به اطلاع مسئولان مربوطه و مردم برسانند و طبق بررسی های انجام شده حدود ۳۰ هزار رای از شهرهای همجوار برای فروش رای خود به شهرستان بناب آمده بودند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، افزود: همکاران گرامی و ملت شریف ایران اسلامی مردم شهرستان بناب مظلوم واقع شدند و حق آنها را شهرهای دیگر، پول و تطمیع رقم زد؛ مردم این شهرستان خصوصا نخبگان نسبت به آینده خود نگران هستند که اگر انتخابات اینگونه برگزار شود هر کسی می تواند با ۳ الی چهار میلیون تومان در کرسی مجلس جلوس نماید؛ پیش بینی می شود در مجلس یازدهم با توجه به تورم این امتیاز به ۴ میلیون تومان از الان پیش فروش می شود.

وی ادامه داد: همکاران گرامی و اعضای محترم شورای نگهبان همه می دانیم که پول های کثیف در انتخابات وجود دارد ولی مردم شهرستان بناب در این انتخابات با چشم دیدند که پول های بابک زنجانی ها چگونه نتیجه انتخابات را توسط برخی از کاندیدها رقم زد که لازم است دستگاه های نظارتی منابع مالی کاندیداها را رصد نموده و به اطلاع مسئولان مربوطه و مردم شریف بناب برسانند.

نماینده مردم بناب در مجلس نهم، یادآور شد: در انتخابات جمعه سیاه ۷ اسفند  ۹۴ شهرستان بناب، نزدیک به ۳۰ هزار رای توسط برخی کاندیداها خریداری شد که با این عمل ناشایست به مردم شهرستان توهین شد؛ عزت، شرف و غیرت بنابیان در هفتم اسفند به تاراج رفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: از مسئولان صدا و سیما می خواهم موضوع خرید و فروش آرا را در برخی شهرستان ها خصوصا شهرستان بناب را مستندسازی کنند قبل از اینکه رسانه های بیگانه به ویژه بی بی سی به این کار اقدام کند.

باقری بناب افزود: ریاست محترم قوه قضائیه از مسولان قضایی شهرستان بناب بخواهید آیا جرم مشهودی در شهرستان بناب در هفتم اسفند ماه ندیدند، چرا سکوت کرده اند؟ آیا خرید وفروش رای قبیح تر است یا شراب خواری؟ آیا خرید و فروش رای جرم و قبیح تر است یا حمل مواد مخدر؟ به نظر می رسد شراب خواری و حمل مواد مخدر به مراتب قبح کمتری از خرید رای دارد.

وی با بیان اینکه نماینده ای که با خرید رای به مجلس می آید از مشروب خواری و قاچاقچیان مواد مخدر بدتر و خیانتش بیشتر است، تصریح کرد: اعضای شورای نگهبان  نتیجه انتخابات بناب غلبه زر، زور، تزویر و پول بود که از شورای نگهبان می خواهم با توجه به وظایف ذاتی خود یک گروه حقیقت یاب به شهرستان بناب اعزام نموده تا حقیقت برای اعضا مشهود شود در غیراینصورت برخی از مسئولان اجرایی و نظارتی شهرستان حق وحقانیت را ذبح کردند و نمی خواهند تسلیم حق شوند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر می خواهید اعتماد مردم در آینده نسبت به مجریان و ناظران انتخابات سلب نگردد لازم است هر چه سریعتر نسبت به اعزام گروه حقیقت یاب به شهرستان بناب اقدام کنید هر چند تایید انتخابات توسط شورای نگهبان را قبول داریم ولی با توجه به نظارت استصوابی اقداماتی را می توانند انجام دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در پایان یادآور شد: فرمانده سپاه جمهوری اسلامی، دستاوردهای انقلاب که انتخابات و اعتماد مردم به نظام اسلامی می باشد در هفتم اسفند ۹۴ در بناب از دست رفت که لازم است سپاه پاسداران که حافظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد نگذارند انتخابات و  اعتماد مردم زیرسوال رود؛ مردم شهرستان بناب جمعه سیاه هفتم اسفند ۹۴ را فراموش نخواهند کرد.