نیرومند، قائم مقام صنعت و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به عنوان  مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

به گزارش صنعت تبریز به نقل از فارس ، امروز با اتمام حکم ماموریت محمدعلی عسگری در پست مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، سیدمرتضی نیرومنداسکویی به عنوان مدیرعامل جدی شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

محمدعلی عسگری در پست مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان از سال ۹۰ موجب شکوفایی این شرکت شد.

احداث بزرگ‌ترین شهرک صنعتی خاورمیانه و ایجاد شهرک‌های تخصصی در استان از جمله افتخارات عسگری محسوب می‌شود.

سید مرتضی نیرومنداسکویی مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی متولد ۱۳۵۹ و فوق لیسانس رشته معدن بوده و در کارنامه خود قائم مقام صنعت و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال غرب کشور را دارد.

وی نیز در حوزه معدن در زمان مدیریت خود در قائم مقام صنعت و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی موفق بوده و حرفی برای گفتن داشته است.

براساس این گزارش در حال حاضر در شهرک‌های صنعتی استان ۲ هزار و ۱۹۲ واحد در حال فعالیت هستند و تا به امروز ۷ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و ۵۳ هزار و ۳۶۸ نفر در شهرک‌های صنعتی اشتغال دارند.

۶۹۸ واحد صنعتی با ظرفیت یک تا ۴۹ درصد، ۶۹۱ واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۴۲۹ واحد صنعتی با ظرفیت ۷۱ تا ۱۰۰ درصد در شهرک‌های صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر ۳۷۴ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان غیر فعال گزارش شده که  ۶ واحد تولیدی به علت قدیمی بودن ماشین‌آلات، ۸۷ واحد تولیدی به علت فقدان بازار، ۱۹ واحد تولیدی به علت نبود مواد اولیه، ۲۰۶ واحد صنعتی به علت کمبود نقدینگی و ۵۶ واحد تولیدی به علت اختلاف شرکا تعطیل شده‌اند.

استان آذربایجان‌شرقی ۵۳ شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی مصوب در استان دارد که واگذاری زمین در ۴۴ شهرک صنعتی انجام شده و گفته شده تا طی دو سال ۹ شهرک صنعتی جدید راه‌اندازی می‌شود.