ایام عید در آذربایجان شرقی

معاون نظارت وبازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین پرونده های تخلف مربوط به بخش البسه و پوشاک و میوه وتره بار بوده واز نظر فراوانی تخلفات کشف شده نیز تخلف عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدرتخلفات قرار داشته اند.

عیسی عطاپور در جمع خبرنگاران گفت: از اواسط اسفند ماه سال گذشته که پایش بازار استان در ایام نوروز آغاز شد تاکنون بیش از ۲۸ هزار و ۹۲۷ مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی استان انجام گرفته که در نتیجه آن افزون بر ۹۶۶ مورد تخلف کشف شده است که حاکی از کاهش ۳۷ درصدی تخلفات کشف شده نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌باشد.

وی افزود: همچنین بررسی تخلفات کشف شده بیانگر کاهش ۴۵ درصدی تخلف گران‌فروشی می‌باشد که این مهم در سایه وجود ثبات نسبی در بازار و تغییر در رویکردها و اقدامات پیشگیرانه از طریق اطلاع رسانی و حضور فعال و شبانه روزی محسوس و نامحسوس  بازرسان در سطح بازار استان به وقوع پیوسته است.

عطاپور ادامه داد: درخصوص شکایات و گزارشات مردمی نیز با کاهش ۲۷ درصدی گزارشات دریافتی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده‌ایم .

وی با بیان اینکه بخشی از بازرسی‌های انجام گرفته در این ایام به صورت مشترک و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان، دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو، صداوسیما، سازمان حمل ونقل وپایانه ها و اتاق اصناف انجام گرفته است، گفت: بیشترین پرونده های تخلف مربوط به بخش البسه و پوشاک و میوه وتره بار بوده واز نظر فراوانی تخلفات کشف شده نیز تخلف عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدرتخلفات قرار داشته اند.

عطاپور همچنین به اقدامات نظارتی انجام گرفته در بخش خدمات عمومی نیزاشاره کرده و اظهار داشت: در این بخش بیشترین بازرسی‌ها ازقالیشویی‌ها، خشکشویی‌ها، غذاخوری‌ها ورستوران‌های بین راهی انجام گرفته و با متخلفین برخورد قانونی لازم انجام و برای ۱۸۵واحد متخلف خدماتی در سطح استان نیز پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.gfh