سرپرست معاونت هماهنگی امور اقصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: در دو سال گذشته بیش از ۱۰۰ هیئت سرمایه‌گذاری و پارلمانی خارجی به استان سفر کرده‌اند که تاییدی بر افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در استان است.
به گزارش صنعت تبریز به نقل از فارس،احمد محمدزاده امروز ، در خصوص برنامه‌های اقتصادی استانداری و شاخص‌ترین اقدامات استانداری در این بخش، با اشاره به انجام پایش در بخش صنعت و معدن، اظهار داشت: با توجه به این مسئله حدود یک هزار و ۲۰۰ واحد پس از پایش به تعداد واحدهای استانی افزوده شده است.

وی از دیگر اقدامات شاخص در استان را افزایش امنیت سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در استان منجر به ورود سرمایه‌گذاران خارجی و سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور به استان شد که سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در بخش آزادراه تبریز- مرند- بازرگان بود که ۳۰ درصد هزینه آن از طریق دولت و ۷۰ درصد از طریق بخش‌های دیگر تامین می‌شود.

محمدزاده ادامه داد: احداث نیروگاه برق بادی و سیکل ترکیبی توسط سرمایه‌گذاران خارجی و سایر سرمایه‌گذاری‌های انجام یافته در استان نیز نشان دهنده کارنامه خوب استان در امر سرمایه‌گذاری است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی، تاکید کرد: با توجه به محقق شدن این مقدار ما قطعا قانع نیستیم و برنامه‌هایی را نیز برای شرایط پساتحریم آماده کردیم تا شاهد سرمایه‌گذاری بیشتری در استان باشیم.

سفر بیش از ۱۰۰ هیئت سرمایه‌گذاری و پارلمانی خارجی به استان در دو سال گذشته

وی در ادامه با اشاره به سفر هیئت‌های اقتصادی به استان، خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته بیش از ۱۰۰ هیئت سرمایه‌گذاری و پارلمانی خارجی به استان سفر کرده‌اند که تاییدی بر افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در استان است.

تشویق سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در استان

محمدزاده با اشاره به تشویق سرمایه‌گذاری در استان به عنوان یکی از برنامه‌های اقتصادی استانداری برای بهبود وضعیت واحدهای صنعتی استان، تصریح کرد: تشویق سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای آوردن سرمایه و سرمایه‌گذاری در استان می‌تواند نقش بسیار عمده‌ای در استان برای خروج از رکود و رفع مشکلات واحدهای موجود داشته باشد.

فعال کردن شرکت‌هایی که قبل از استقرار دولت در استان تعطیل شده بودند

وی ادامه داد: فعال کردن شرکت‌هایی که قبل از استقرار دولت در استان تعطیل شده بودند نیز یکی دیگر از اقدامات استانداری برای بهبود وضعیت اقتصادی استان بوده است.