پالایش نفت تبریز و چند شرکت دیگر در روزهای جاری  بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد بورس را دارا هستند.

به گزارش صنعت تبریز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز شاخص کل ۹۲ واحد بالا رفت و به ۷۸هزار و ۳۱۲ رسید.
سهامداران بیش از ۲ میلیارد و ۹۸ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش ۵ هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال در ۱۱۰ هزار نوبت معالاتی دست به دست کردند.

همچنین در این روز شاخص بازار اول ۲۳۱ واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم با افتی ۷۹۸ واحدی به کار خود پایان داد.
نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، گل گهر، فولاد خوزستان و پالایش نفت تبریز با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند.
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.
همچنین در این روز سه گروه خودرو، بانک ها و چند رشته ای با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سبحان دارو، صنایع ریخته گری ایران، داروسازی سینا، جام دارو، فولاد خوزستان، موتوژن و فولاد صبانور بود. در مقابل سیمان دورود، نصیر ماشین، لعابیران، جوشکاب یزد، لامپ پارس شهاب، سرامیک سینا و مارگارین با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند. بیشترین تقاضای خرید هم متعلق به نمادهای اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، فولاد مبارکه، نیرومحرکه، ایران خودرو دیزل ، اوراق استصناع توسعه ملی، سلف موازی برق ماهتاب گستر و حق تقدم فولاد خوزستان بود.
نمادهای سایپا، سلف موازی برق ماهتاب گستر،سلف موازی استاندارد نفت کوره ،فولاد خراسان و سیمان فارس نو با بیشترین عرضه ها رو به رو شدند. در پایان داد و ستدهای امروز ایران خودرو دیزل با معامله ۲۱۴ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و پتروشیمی جم در نماد معاملات بلوکی با معامله ۹۱۵ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.