بحران در منطقه قره باغ و درگیری در این منطقه موجب کشته شدن بیش از ۱۱۰ تن از طرفین شده است.

به گزارش صنعتیمیز ،  برخی از منابع خبری از کشته شدن ۱۰۰ نفر از شهروندان ارمنستانی و ۱۲ تن از شهروندان آذربایجانی خبر می دهند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی درگیری‌ها با نظامیان ارمنستان بر سر منطقه ناگورنو-قره‌باغ بیش از یکصد تن از طرفین کشته و زخمی شده‌اند.

پس از شعله‌ور شدن دوباره تنش و درگیری بین باکو و ایروان بر سر منطقه ناگورنو-قره‌باغ، جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی درگیری‌ها ۱۲ سرباز این کشور کشته شده و یک فروند بالگرد سرنگون شده است.

همچنین بر اساس اعلام سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان، یک فروند بالگرد ارتش آذربایجان در این درگیری ها که از ساعاتی قبل آغاز شده هدف قرار گرفته و سرنگون شده است.
آذربایجان و ارمنستان از سال ۱۹۸۸ بر سر قره باغ با یکدیگر تنش دارند و حتی با هم وارد جنگ نیز شده اند. جنگ قره باغ جنگی بود که از فوریه ۱۹۸۸ تا مارس ۱۹۹۴ در ناحیه قره‌باغ، واقع در جنوب غربی جمهوری آذربایجان، بین اکثریت ارمنی ساکن با پشتیبانی ارمنستان و جمهوری آذربایجان رخ داد.
به گزارش مهر،با بالاگرفتن درگیری، هرکدام از طرفین سعی در پاکسازی قومی مناطق تحت تصرف خود از نژاد دیگر کردند. از این رو ۲۳۰٬۰۰۰ ارمنی ساکن آذربایجان و ۸۰۰٬۰۰۰ آذری مجبور به مهاجرت از ارمنستان و مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان شدند.
بحبوحهٔ اصلی جنگ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و در اواخر زمستان سال ۱۹۹۲ آغاز شد و بلافاصله میانجیگری های بین المللی آغاز شد. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ابتکار عمل را در دست گرفت و مذاکرات مستقیمی را با طرفین درگیر انجام داد اما هیچ یک از طرفین حاضر به تن دادن به رای هیأت میانجی نشد.