رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از آگهی واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز در ۷ دی ماه خبر داد.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازروابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری‌حسینی از آگهی نوبت دوم واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز در هفتم دی ۹۴ خبر داد و گفت: با وجود درخواست وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر مهلت ۵ ساله برای واگذاری سهام شرکت ماشین‌سازی تبریز، این درخواست مطابق با سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی نیست.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه شرکت‌های مشمول واگذاری گروه یک ‌‌باید تا پایان سال ۱۳۸۹ واگذار می‌‌شد ، تاکید کرد: از ان تاریخ ۵ سال گذشته که با مهلت ۵ ساله برای واگذاری شرکت‌هایی همچون ماشین‌سازی تبریز باید گفت، در عمل فرایند واگذاری‌ها در گروه یک با ۱۰ سال تاخیر مواجه خواهد بود.
وی ادامه داد: قانون عنوان کرده است که دولت ‌باید برای تاخیر یا عدم واگذاری شرکت‌های اصل چهل‌ و چهاری ابتدا پیشنهاد دهد و سپس در مجلس به تصویب نمایندگان برسد، در غیر این صورت هرگونه اقدام و یا مصوبه‌ای قابل اجرا نیست.
وی گفت: وقتی نمایندگان مجلس با تدوین و تبیین قوانین سازمان خصوصی سازی را ملزم به واگذاری شرکت‌ها در دوره زمانی مشخص می‌کنند ‌باید برای تاخیر یا تعویق واگذاری‌ها نیز دستور قانونی به تصویب برسد ، در این صورت سازمان خصوصی‌سازی نیز خود را ملزم به هرگونه قانون اصلاحی یا جدید خواهد دانست.
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت : این سازمان اصرار بر اجرای قوانین داشته و اطلاق تعابیری مبنی بر اینکه مرغ خصوصی‌سازی یک پا دارد، برای این نهاد بی‌انصافی است.
وی در برابر این پرسش مبنی بر اینکه سرانجام درخواست مهلت ۵ ساله وزیر صنعت برای تعویق زمان واگذاری ماشین‌سازی تبریز چه خواهد شد پاسخ داد: این موضوع از سوی خصوصی‌سازی پاسخ داده شده است و درهیات واگذاری با توجه به امانت‌داری این سازمان ‌باید مطرح شود. با این همه سازمان خصوصی‌سازی تا قبل از پایان سال جاری تلاش می‌کند، تمامی شرکت‌های حاضر در فهرست گروه یک مشمول واگذاری‌ها را در بهترین شرایط قیمت‌گذاری و عرضه کند.
وی ادامه داد: شرکت ماشین‌سازی تبریز در مزایده نخست با چندین متقاضی روبرو بود و مزایده دوم این شرکت نیز با توجه به آگهی منتشر شده در روز ۷ دی ماه امسال روی میز فروش گذاشته می‌شود که با بررسی‌ صورت گرفته این بار نیز متقاضی دارد.
پوری حسینی در ادامه با اشاره به نگرانی و اعتراض برخی کارکنان ماشین‌سازی تبریز مبنی بر معوقات حقوق و دستمزد در ۸ ماه گذشته گفت : مدیریت و اعضای هیأت مدیره این شرکت پیش از این با درخواست از خصوصی‌سازی اصرار کردند، واگذاری این شرکت در سال ۹۳ به بهانه سودآور شدن این شرکت یک سال به تعویق بیفتد، اما متاسفانه در سال جاری شرکت ماشین‌سازی تبریز با وجود برخورداری از دارایی‌های چند صد میلیارد تومانی و برند تجاری خوب با زیان ۱۷ میلیارد تومانی مواجه شده است.
وی گفت: مشکلات ماشین‌سازی تبریز ناشی از مدیریت داخلی آن است و به نظر می‌رسد با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد این شرکت در صورت احیاء مجدد می‌تواند به دوران شکوفایی خود بازگردد. بر این اساس تلاش می‌شود با قیمت‌گذاری مناسب و همچنین مراقبت از بخش خصوصی به گونه‌ای این شرکت واگذار شود که ذائقه شیرینی هم برای مردم آذربایجان ایجاد شود.