سرپرست معاونت امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: برای توسعه همکاری‌ها با جمهوری آذربایجان میز کشور آذربایجان باید تشکیل شود تا فعالان و صادرکنندگان در این میز شرکت کنند.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی،«احمد محمدزاده» در دومین جلسه تخصصی کالا و بازارهای هدف صادراتی، با اشاره به دیدار با وزیر امور خارجه هند و مطرح شدن تأسیس شهرک صنعتی مشترک هند در استان، اظهار کرد: استان مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده و با توجه به این مسأله باید قدردان این فرصت‌ها باشیم و از آن به‌نحو احسن بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار به جمهوری آذربایجان، افزود: با توجه به این مسأله برای توسعه همکاری‌ها با جمهوری آذربایجان علاوه‌بر میزهای تخصصی، میز کشور آذربایجان نیز باید تشکیل شود تا فعالان و صادرکنندگان در این میز شرکت کنند.

محمدزاده با بیان این‌که تشکیل میز کشورهای هدف، به نوعی مکمل میزهای تخصصی است، خاطرنشان کرد: با توجه به این مسأله تشکیل میز کشورهای هدف، باید با اولویت‌بندی انتخاب شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری استان آذربایجان‌شرقی، تشریح کرد: در انتخاب افراد برای حضور در میز کالا و خدمات کشورهای هدف علاوه‌بر صادر‌کننده بودن و تخصص، تنوع کالا نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش اتاق بازرگانی در توسعه صادرات، گفت: اتاق بازرگانی باید از شرایط ایجادشده نهایت استفاده را ببرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست تشکیل میزهای آذربایجان، روسیه و میزهای تخصصی کشاورزی، صنایع تبدیلی و هم‌چنین میز فرآورده‌های نفتی، پلیمری و شیمیایی به تصویب رسید.