استاندار آذربایجان شرقی ، بر توسعه همکاری‌های مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی تاکید کرد و گفت: شرایطی فراهم می‌کنیم که سرمایه‌گذاران خارجی با اطمینان خاطر فعالیت کنند.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ جبارزاده در دیدار با یک هیات سرمایه‌گذاری از کشور آلمان با اشاره به سابقه تاریخی روابط تجاری و صنعتی تبریز و آلمان، افزود: بسیاری از صنایع موجود در آذربایجان شرقی بیس آلمانی دارند و ما از کارهای مشترک با تجار و سرمایه‌گذاران آلمانی راضی هستیم.

وی با اشاره به تجارب هیات سرمایه‌گذاری کشور آلمان در حوزه انرژی، از علاقمندی استان برای استفاده از فناوری‌های نوین در این حوزه خبر داد و گفت: با توجه به این که آلودگی هوا یکی از دغدغه‌های ما به شمار می‌رود لذا به ساخت نیروگاه‌های پاک شدیدا نیاز داریم.

دکتر جبارزاده همچنین از مسوولان ذی‌ربط خواست با در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان با این هیات همکاری کنند.
گفتنی است :هیاتی متشکل از مدیران چهار شرکت آلمانی، برای ارزیابی زمینه‌های سرمایه‌گذاری استان آذربایجان شرقی در حوزه انرژی و تولید برق به تبریز سفر کرده‌اند.