معاون وزیر نفت از راه‌اندازی بزرگترین مجتمع بنزین‌سازی ایران در پالایشگاه اصفهان با ظرفیت ۷ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ خبر داد و گفت: ۴ طرح جدید تولید بنزین اروپایی در صف راه‌اندازی قرار دارد.
به گزارش صنعت تبریز به نقل ازبولتن نیوز، عباس کاظمی با اشاره به آغاز تولید و بهره برداری رسمی از بزرگترین مجتمع بنزین سازی ایران گفت: مجتمع جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان با ظرفیت تولید روزانه هفت میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش بولتن نیوز، معاون وزیر نفت با اعلام اینکه با راه اندازی این طرح عظیم بنزین سازی ظرفیت تولید روزانه بنزین یورو چهار کشور به بیش از ۲۴ میلیون لیتر افزایش یافت، تصریح کرد: از سوی دیگر با بهره برداری از این طرح برای نخستین بار عرضه بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در شهرهای اهواز و شیراز آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود بزودی فاز دوم طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان راه اندازی شود، اظهار داشت: با راه اندازی فاز دوم کل تولید بنزین پالایشگاه نفت اصفهان با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا تولید خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با راه اندازی فاز دوم طرح ظرفیت تولید بنزین یورو چهار پالایشگاه اصفهان به ۱۲ میلیون لیتر در روز می رسد، بیان کرد: تا اواسط سال آینده این طرح جدید هم وارد مدار تولید خواهد شد.

کاظمی با یادآوری اینکه هم اکنون در کلانشهرهای اصفهان، تهران، اهواز، کرج، مشهد، اراک، بخشی از تبریز و بخشی از شیراز و قم بنزین با استاندارد یورو چهار عرضه و توزیع می شود، تاکید کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری با راه اندازی طرح های جدید بنزین سازی با کیفیت و استاندارد یورو چهار میزان عرضه این بنزین با کیفیت افزایش یابد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در کنار فاز دوم طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان، سه طرح عظیم بنزین سازی دیگر در قالب راه اندازی فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت لاوان و بندرعباس هم در نوبت بهره برداری قرار گرفته اند، یادآور شد: با بهره برداری از این طرح عرضه بنزین در کل کلانشهرهای کشور در قالب استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا انجام می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پایان خاطرنشان کرد: فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس از ظرفیت تولید ۱۲ میلیون لیتر بنزین و طرح بنزین سازی پالایشگاه بندر عباس از ظرفیت تولید ۴ میلیون لیتر بنزین یورو چهار برخوردار است.