با محوریت تجار شمالغرب کشور

 

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران گفت: تفاهمنامه همکاری اقتصادی بخش خصوصی دو کشور ایران و ترکیه در شهر قونیه به امضای طرفین می‌رسد.

به گزارش صنعتیمیز ،  حسین پیرموذن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی ایران با ترکیه با ریاست دکتر واعظی طی اواخر این هفته در آنکارا تشکیل می‌شود.

وی گفت: هیئت اقتصادی اعزامی اتاق ایران وزیر ارتباطات را در این سفر همراهی خواهند کرد تا زمینه برای تقویت روابط شرکت‌ها و مجموعه‌های بخش خصوصی دو کشور ایران و ترکیه فراهم آید.

سرپرست هیئت اقتصادی اعزامی اتاق ایران تصریح کرد: در هیئت همراه از نمایندگان اتاق‌های شمال غرب کشور از استان‌‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی و زنجان حاضر خواهند شد.

پیرموذن ادامه داد: جلسات کمیسیون اقتصادی در آنکارا به امضای تفاهمنامه بین وزرا در شهر قونیه ترکیه  بعد از مذاکرات بین بخش خصوصی دو کشور به سرپرستی بنده و با حضور وزرای دو کشور در قونیه ترکیه شنبه هفته آینده به امضا خواهد رسید.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل افزود: کشور ما با رفع تحریم‌ها به دنبال تقویت ارتباطات تجاری و بازرگانی با کشورهای همسایه به‌ویژه کشور ترکیه است که قطعا تقویت این ارتباطات سودمند خواهد بود.

پیرموذن عنوان کرد: کمیسیون اقتصادی ایران با ترکیه با ریاست دکتر واعظی طی اواخر این هفته در آنکارا تشکیل می‌شود.

وی به مشترکات دو کشور ایران و ترکیه و ضرورت حضور بخش خصوصی در تقویت این نقاط مشترک و استفاده از این توانمندی‌ها اشاره کرد و افزود: قطعا بخش خصوصی می‌تواند در تقویت تعاملات و ارتباطات تجاری و بازرگانی مفید، موثر و شایسته عمل کند.