عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی تبریز گفت: انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی آذربایجان شرقی از شاکیان مالیاتی هستند زیرا این افراد با وجود اینکه مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی کنند مجبور به پرداخت مالیات هستند.
جمشید برزگر امروز پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: قطعه سازان استان دچار رکود بسیار بالایی شده اند که بخش اعظم آن به رکود تراکتورسازی برمی گردد زیرا این شرکت یکی از خریداران اصلی این قطعات است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات انجمن صنفی مهندسان مشاور گفت: بیشتر شرکت های مشاور اقدام به انجام کارهای مشاوره مهندسی برای پروژه های دولتی کرده اند اما نتوانسته اند حقوق خود را از دولت دریافت کنند و در این میان اداره مالیات درخواست پرداخت مالیات از این افراد در سریع ترین زمان ممکن را دارد که باید شاهد اصلاح این قانون باشیم زیرا تا زمانی که این افراد حقوق خود را از دولت دریافت نکرده اند نمی توانند مالیات خود را پرداخت کنند.

برزگر افزود: همچنین انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز از دیگر شاکیان مالیاتی هستند زیرا این افراد ادعا دارند با وجود اینکه مالیات بر ارزش افزوده زیادی دریافت نمی کنند مجبور به پرداخت مالیات هستند.

وی ادامه داد: از سویی از تمامی صنعت کاران استان می خواهیم تا جایی که ممکن است از تولیدات داخلی بهره مند شوند زیرا تا زمانی که برخی محصولات در داخل کشور تولید می شود نیازی به واردات آن ها نیست.

این عضو اتاق بازرگانی تبریز همچنین بر لزوم وجود کمیته ای برای پیگیری مصوبات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت تاکید کرد.