استاندار آذربایجان شرقی سال ۹۴ را توام با موفقیت و رشد برای این استان توصیف کرد و افتخارات به دست آمده در آذربایجان شرقی را مرهون کار تیمی مدیران و همراهی آنان در پیشبرد برنامه ها دانست.

به گزارش صنعت تبریز به نقل از فارس ، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: طبق نظرسنجی امور اجتماعی استانداری در سال ۹۲ خواسته اصلی مردم از مسئولان مهار کردن اعتیاد و ساماندهی معتادان بود به طوری که ریاست محترم جمهوری در سخنرانی ۲۲ بهمن ۹۲ از میزان شیوع معضلات اجتماعی در آذربایجان شرقی ابراز نگرانی کردند.

وی با بیان اینکه با همت و غیرت عزیزان و همکاران معضل اعتیاد مهار و کنترل شد و از یکایک مدیران و متولیان تشکر و قدردانی می‌کنیم، افزود: ۴۰۰ محل نگهداری با ظرفیت بالای ۵۰۰ نفر در کل شهرستان‌ها راه‌اندازی شده و به ساماندهی معتادان متجاهر می‌پردازند.

جبارزاده در ادامه صحبت‌های خود در مرور کلی سال ۹۴ در استان، تصریح کرد: اولین موفقیت سال ۹۴ استان ارتقاء دانشگاه‌های استان در رنکینگ‌های بین‌المللی بود به طوری که در فروردین ۹۴ شاهد درخشش خانم دکتر سودابه داوران در عرصه جهانی بودیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: در اردیبهشت جلسه‌ای تشکیل یافت و طبق گزارشی اعلام شد یک هزار و ۲۰۰ نفر طلاب فاقد مسکن هستند که شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب تشکیل یافت و بیش از ۵۰ درصد این عزیزان در شهرهای مختلف استان صاحب مسکن شدند.

این مسئول با بیان اینکه سفرای حوزه نوردیک نیز در اردیبهشت به تبریز سفر کردند که اتفاق جدیدی بود که سفیر هفت کشور همزمان حضور یابند، ادامه داد: بیش از ۸۴ هیئت خارجی در سال‌های ۹۳ و ۹۴ از استان بازدید کرده اند که موجب سرمایه‌گذاری و ارتقاء تولید در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: اواخر اردیبهشت سفر رئیس جمهور به استان اتفاق افتاد و بر اساس تصمیمات یک هزار میلیارد اعتبار برای ۳۲ پروژه مصوب شد که ۵۰ درصد برای سال ۹۴ و ۵۰ درصد نیز برای سال ۹۵ بود و قرار شد این عدد تنها به تعداد مشخصی پروژه از جمله راه‌آهن میانه سراب، قطار شهری تبریز، جاده تبریز، اهر و … اختصاص یابد.

جبارزاده، آغاز به کار بحث آماده‌سازی استان برای انتخابات هفتم استان، احیا و استقرار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سفر ریاست مجلس، سفر رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان به تبریز و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان از اتفاقات مهمی بود که در خرداد ماه افتاد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین اعلام خودکفایی دو هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد، افتتاح ۸۳۳ پروژه عمرانی در هفته دولت، افتتاح پنج هزار و ۶۹۳ واحد مسکن مهر استان، اعلام شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری سال ۲۰۱۸، افتتاح دو هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی در دهه فجر و در نهایت برگزاری باشکوه انتخابات هفتم اسفند را از جمله اتفاقات مهم استان آذربایجان‌شرقی در سال ۹۴ عنوان کرد.